АЛЬРАИД

ВСЕУКРАИНСКАЯ АССОЦИАЦИЯ ОБЩЕСТВЕННЫХ ОРГАНИЗАЦИЙ

ПРЕС-РЕЛІЗ: Відкриття Соборної мечеті в Луганську

23.05.2010 / 823

29 травня 2010 року о 12:00 у Луганську відбудеться офіційне відкриття Соборної мечеті. Організатори заходу — Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраід», Духовне управління мусульман України «Умма» і луганська релігійна організація «Салам».

У церемонії відкриття візьмуть участь посол держави Кувейт в Україні, мер Луганська, представники міської та обласної адміністрацій, громадських мусульманських організацій, імами мечетей і закордонні гості.

Нову триповерхову мечеть із вісімнадцятиметровим мінаретом збудовано за сприяння ВАГО «Альраід» і завдяки пожертвам мусульман Луганська й області. Вона стала першою в історії міста й найбільшою в Луганській області, де живе близько 25 тисяч мусульман — це третій показник в Україні після АР Крим і Донецької області.

Соборна мечеть здатна вмістити до 600 віруючих. Окрім двох молитовних зал (чоловічої та жіночої) тут розташована бібліотека ісламської літератури. Під дахом мечеті працюватимуть класи з вивчення Священного Корану й курси арабської мови й ознайомлення з культурою Ісламу.

У Луганській області вже функціонують сім мечетей: у Красному Лучі, Алчевську, Стаханові, Свердловську, Ровеньках і Брянці. Першу в області мечеть було відкрито 1998 року в Антрациті.

Духовне управління мусульман України «Умма» (ДУМУ «Умма») — центральний орган об’єднання мусульманських громад із тринадцятьох регіонів України, офіційно зареєстрований у вересні 2008 року.

ДУМУ «Умма» — самостійне й незалежне об’єднання мусульман, один зі співзасновників Ради духовних управлінь і центрів мусульман України при Держкомнацрелігії України.

ДУМУ «Умма» видає українською мовою газету «Умма», сприяє друку ісламської літератури, будівництву мечетей, організує хадж до святих місць Ісламу й провадить активну діяльність із консолідації мусульман країни.

Мечеть знаходиться за адресою: м. Луганськ, вул. Павловська, 28-Ж.

Акредитація ЗМІ за телефонами: (0642) 34 69 22  / 23.

Прес-служба ДУМУ «Умма»

-- 

Духовне управління мусульман України «Умма»

вул.Дегтярівська, 25-А. м.Київ, 04119

тел./ факс: (044) 489-45-58

dumu.umma@gmail.com

http://www.umma.in.ua/

    

Следите за нашими мероприятиями, новостями, обсуждайте в социальных сетях

Дружественные и партнерские ресурсы